Șofer de 72 de ani, amendat, după ce a mers 9 km pe contrasens, pe autostrada Sebeș&Turda

Inconștiență la volan, pe autostrada Sebeș-Turda. Un șofer de 72 de ani, din Blaj, a mers aproape 9 km pe contrasens.

Bărbatul, care circula pe banda de viteză, a fost oprit de polițiștii de la Autostrăzi, după ce mai mulți șoferi au sunat la 112.

Oamenii legii i-au reținut permisul și l-au amendat cu 1.300 de lei.

Șoferul nu consumase alcool, potrivit polițiștilor.

Știre preluata de la 7Media.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *