Noi investiții în unitățile de învățământ din județ, prin PNRR
Vicepreședintele Consiliului Județean, Elisabeta Mihalcea, anunță că a semnat, miercuri, un contract de finanțare ce are ca scop dotarea unor instituții de învățământ din județ:
”În prezența doamnei Ministru al Educație, Ligia Deca, am semnat contractul „Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar și a unităților conexe din județul Giurgiu”, în cadrul P.N.R.R., Componenta Educație.
Valoarea totală a proiectului este de aproximativ 42,3 milioane lei și Consiliul Județean Giurgiu a depus pentru Școala Specială, CJRAE și 27 unităților teritoriale administrative, total beneficiari reali 52 unități de învățământ și unități conexe.
Investițiile pe care le facem în educație sunt pentru viitorul giurgiuvenilor.”

