​FIBA EuroCup: Sepsi Sfântu Gheorghe a obținut prima victorie în Grupa B

Sepsi Sfântu Gheorghe, ​campioana României la baschet feminin, a obţinut joi, pe teren propriu, prima victorie din grupa B a FIBA EuroCup, scor 62-47, cu formaţia turcă Elazig Ozel.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Fraser 19 puncte, pentru Sepsi, respectiv Morgan 12, pentru formaţia oaspete.

În cealaltă partidă a etapei, BC Promotey a câştigat în deplasare, cu Uni Gyor, scor 117-83.

După 2 etape, BC Prometey este liderul grupei B, cu 4 puncte, urmată în clasament de Elazig Ozel 3, Sepsi 3 şi Uni Gyor 2 puncte.

În prima rundă a grupei, Sepsi a cedat în deplasare, cu BC Prometey, scor 64-86.

În etapa următoare, Sepsi va juca tot pe teren propriu, cu Uni Gyor, în 27 octombrie.

Campioana României a început sezonul în preliminariile Euroligii, dar nu a ajuns în faza grupelor şi continuă astfel în FIBA EuroCup, informează News.ro.

SURSĂ ARTICOL

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *