A venit vara, revin concertele în Alei

O tradiție extrem de apreciată de giurgiuveni revine în acest an: concertele de promenadă susținute de fanfara Valahia.

Începând din 24 iunie, în fiecare zi de miercuri, de la ora 19.30, orchestra Valahia dă întâlnire iubtorilor de muzică în foișorul din parcul Alei.

Sub genericul ”Muzică pentru o vară de neuitat”, instrumentiștii orchestrei Centrului Cultural Ion Vinea așteaptă melomanii giurgiuveni, miercurea, până la 15 septembrie, în foișorul din Parcul Alei.