Ludovic Orban explică de ce orașele intră în scenariul roșu unul după altul

Premierul României, Ludovic Orban, susține că Guvernul pe care îl conduce se luptă să gestioneze cât mai bine criza Covid-19 din țara noastră astfel încât românii să ducă o viață cât mai normală.

Ludovic Orban

Orban a explicat în acest sens că măsurile luate de autorități țin cont de aspectul local al pandemiei.

„Obiectivul nostru e ca oamenii să ducă o viață cât mai normală și economia să funcționeze normal. Putem să atingem aceste obiective dacă avem cooperarea societății, a tuturor vectorilor de opinie, a primarilor aleși. Noi am preferat o abordare nu națională, ci locală; care să țină cont de aspectul local”, a spus premierul României la Iași, scrie stiripesurse.ro.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *