PREFECTUL COȘA: Ne așteptăm să scadă INCIDENȚA Covid de la mijlocul săptămânii

Prefectul județului Constanța, Silviu Coșa, a declarat că în Constanța se așteaptă o scădere a incidenței.

„Ne aflăm într-o zonă de platou, astăzi rata de incidență pe municipiu este undeva la 10,5. Ne așteptăm ca de la mijlocul săptămânii să ne apropiem de acea normalitate pe care ne-o dormim cu toții. Încă două săptămâni de carantină pentru Constanța pentru că rata de incidență a fost destul de mare, punctajul analizei de risc a fost de natură să luam această decizie. Vom intensifica controalele.”, a declarat prefectul, Silviu Coșa.

D.B.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *