Valentin Pîrvulescu și-a dat demisia din PSD Constanța

Curg demisiile în PSD. După Șerban Nicolae și Decebal Făgădău, și Valentin Pîrvulescu și-a dat demisia din PSD Constanța.

Acesta nu mai este membru începând cu 22 octombrie. În acest context, Pîrvulescu își pierde și calitatea de consilier local.

Precizăm că Pîrvulescu a intrat în consiliu pe vremea lui Radu Mazăre și a fost mâna dreaptă a lui Făgădău în CL, în mandatul 2016-2020. Era membru în comisia de Urbanism, tot de pe vremea lui Radu Mazăre.

M.P.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *