Altă zi, alt accident, altă victimă…

O femeie a avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier ce s-a produs, în această dimineață (n.red: joi, 15 ianuarie), în localitatea Milcovățu, comuna Letca Nouă. În eveniment a fost implicat un singur autoturism.

La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Secției Mihăilești, cu o autospecială de stingere, o ambulanță SMURD și poliția.

Femeia, pasageră în autoturism, a fost preluată de paramedici și transportată la spital.

Pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor prin deconectarea bornelor de la bateria autoturismului, iar cazul a rămas în atenția Poliției pentru cercetări. (ISU Giurgiu)